Skip links

Terenska nastava u Saloni i Splitu

Na prvoj terenskoj nastavi polaznici Ljetne škole latinskoga jezika i kulture posjetili su antičku Salonu i Split. U Saloni su obišli kršćanski kompleks na Manastirinama te antički teatar i amfiteater te forum, a na kraju su posjetili Tusculum i spomen-sobu don Frane Bulića. Po dolasku u Split dočekao nas je dr. sc. Joško Belamarić, znanstveni savjetnik s Instituta za povijest umjetnosti, koji nas je proveo starom gradskom jezgrom Splita. Najprije smo prošetali peristilom do Dioklecijanovih podruma gdje smo se zadržali većinu vremena zbog velike vrućine. Ondje je dr. Belamarić s nama podijelio mnoge pikanterije o antičkom Splitu (Spalatum) i njegovu razvoju najprije za vrijeme Dioklecijana i progona kršćana, a potom i tranziciju u biskupsku metropolu. Polaznici Ljetne škole potom su razgledali splitku katedralu. Po završetku obilaska Splita polaznici su se zaputili prema podružnici Instituta za povijest umjetnosti u Splitu, gdje nam je profesorica latinskoga jezika i povijesti umjetnosti, Inge Belamarić, podijelila svoj novi prijevod devete knjige Prirodoslovlja (O vodenim bićima) Plinija Starijeg. Zahvaljujemo našim mecenama – dr. Jošku i prof. Inge Belamarić – što su obogatili program naše Ljetne škole latinskoga jezika i kulture.

This website uses cookies to improve your web experience.