Skip links

Radionica u KŠC-u Sv. Josip u Sarajevu

Na poziv profesorice Emilije Pavićević od 8. do 10. prosinca 2022. posjetili smo Katolički školsci centar Sveti Josip u Sarajevu i održali dvodnevnu radionicu prema prirodnoj metodi učenja latinskoga jezika. Na radionici je sudjelovalo petnaestak učenica i učenika iz gimnazije i srednje medicinske škole koje djeluju pri spomenutomu Centru. Prvi blok radionice tematizirao je prva poglavlja učbenika Familia Romana, dok su u drugom u glavnoj ulozi bili učenici koji su izvodili dijaloge na latinskom jeziku. Treći i posljednji blok sastojao se od upoznavanja s rimskom poezijom, pa su tako polaznici imali priliku čuti kako zvuče uglazbljeni stihovi Katula, Horacija i Vergilija. Posjet KŠC-u Sv. Josip otvorio je mogućnosti daljnje suradnje i povezivanja naše Ljetne škole s katoličkim centrima u Bosni i Hercegovini.

This website uses cookies to improve your web experience.